Prekių kategorijos: Katėms Šunims 8 699 82222

Kaip apsaugoti šunelį nuo blusų ir erkių?

Patarimai  Kaip apsaugoti šunelį nuo blusų ir erkių?
Dažnas šuns šeimininkas pavasario laukia ir dėl savo keturkojo – juk ilgus mėnesius laukė, kai su savo draugu vaikščios po žalumą, o ir pats šuniukas, išsiilgęs pavasario kvapų ir gyvybės, trokšta palakstyti lauke. Besidžiaugdami pavasarine laime, šeimininkai kartais pamiršta, kad pavasarinėje žalumoje slepiasi ne tik besidarbuojančios skruzdės ir nedrąsiai besikalantys dobilų žiedai, bet ir erkės, tykojančios šunelio. Kitas parazitas, kankinantis šunis – blusos, geriančios šuns kraują. Kaip apsaugoti keturkojį nuo blusų ar erkių įkandimų ar, jei įkandimo nepavyko išvengti, nuo jų sukeliamų ligų?
 
Kovoje su blusomis anksčiau ar vėliau tenka sudalyvauti beveik kiekvienam šeimininkui. Blusos ne tik kankina šunelį sukeliamu niežuliu, tačiau ir platina ligas. Pavojingiausios blusos mažiems ir seniems šunims, nes jų organizmas nesugeba tinkamai pasipriešinti. Blusas pamatyti sunku, todėl apie jų buvimą dažnai sprendžiama iš paliktų pėdsakų: juodi taškeliai ant šuns odos, tai blusų išskyros, o kirmėlės šuns kūne gali būti prarytos blusos „nuopelnas“ - jos yra tarpiniai kaspinuočių pernešėjai.
 
Sumažinti blusų daromą žalą šuns kūnui galima tiesiog subalansuotai jį maitinant. Tai negarantuoja, kad Jūsų šuo neturės blusų, tačiau kokybiškai maitinamo šuns oda ir kailis daug greičiau atsistatys po blusų įkandimų. Šuns kailio šukavimas tėra labai laikina ir neefektyvi priemonė nuo blusų – jos vis tiek pasilieka kailyje. Švari šuns patalpa bei drėgnas jos valymas sumažins blusų kiekį šuns aplinkoje. Jei visgi nepavyko išvengti blusų, geriausia jas naikinti specialiais purškalais bei tirpalais, taip pat – antkakliais nuo blusų.
 
Erkės – tai ne vabzdžiai, o voragyviai, turintys duriamojo-siurbiamojo tipo burnos aparatą, kuriuo  laikosi prisisiurbusi prie gyvūno ir siurbia jo kraują – dėl to erkės kūnas padidėja kelis kartus ir tampa panašus į balioną, besipučiantį Jūsų šuns sveikatos sąskaita. Lietuvoje erkės aktyviausios „ilgąją vasarą“ - nuo balandžio iki spalio. Jos platina pavojingas ligas: erkinį encefalitą, Laimo ligą, babeziozę. Visos šios ligos negydomos gali būti mirtinos: erkinis encefalitas pažeidžia galvos ir nugaros smegenų dangalus, Laimo liga naikina sąnarius, galvos ir nugaros smegenis, o babeziozė ardo eritrocitus ir sukelia inkstų nepakankamumą. Skamba baisiai? Ar jau pasiruošę daryti viską, kad išvengti tokių baisių aplaidumo pasėkmių?
 
Įsisiurbus erkei jokių būdų negalima jos tepti riebalais. Taip padarius, dusdama erkė tik greičiau suleis į organizmą ligų sukėlėjus. Erkę reikia ištraukti mechaniškai – suėmus kuo arčiau šuns odos ir sukant prieš laikrodžio rodyklę traukti. Taip atpalaiduojamas erkės žandų sukabinimas. Kartais traukiant erkę, kūnas nuplešiamas nuo galvos. Tuomet reikia tą vietą išdezinfekuoti ir vėliau, susidarius šašui, galvutė nusiims su šašu.
 
Iš esmės egzistuoja 3 priemonių nuo erkių rūšys – purškalas, specialus antkaklis bei vaistai, lašinami ant kūno. Purškalas yra laikina, bet labai efektyvi priemonė, tinkanti tik konkrečiu atveju. Antkaklis bei vaistai erkes veikia atbaidančiai bei insekticidiškai – naikina erkes, blokuoja jų nervinių impulsų perdavimą. Šios medžiagos veikia ilgiau – keturias, penkias savaites. Jei ligų nepavyko išvengti, dėl gydymo būtina pasitarti su veterinarijos gydytoju, nes tik jis, atsižvelgdamas į šunelio sveikatą ir būklę gali tiksliai patarti, kokį saugų preparatą naudoti gydymui.
Atgal