Prekių kategorijos: Katėms Šunims 8 699 82222

Kasdienė higiena: ausytės, akytės ir dantukai

Patarimai  Kasdienė higiena: ausytės, akytės ir dantukai
Kad mažylis augtų sveikas, jam reikia ne tik begalinės mūsų meilės, tačiau taip pat ir rūpesčio. Nes tik mes galime apsaugoti jį nuo infekcijų, ligų bei kitų nemalonių dalykų. Vienas svarbiausių dalykų mūsų augintinio gyvenime yra kasdieninė higiena: pirmiausia tai ausyčių, akyčių bei dantų priežiūra. Todėl šiame straipsnyje ir aptarsime pagrindinius būtinos higienos aspektus.
 
Taigi, pirmiausia pradėkime nuo akyčių. Šunų akytes būtina reguliariai pavalyti – ne retkarčiais, ne kartą per mėnesį, tačiau bent vieną kartą per savaitę. Odelė bei kailis aplink akis yra itin jautrūs, todėl tinkamai neprižiūrint akių – gali kilti rimtų infekcijų bei uždegimų. Akytes išvalykite, tam naudodami specialų akių valymo skystį, skirtą augintiniams, pvz.: Jean Peau”  Eye Care.
 
Kodėl vienų veislių šunų akių priežiūra reikalauja daugiau dėmesio, nei kitų? Taip yra dėl skirtingų akių formų – taip vadinamos „migdolo formos“ akys ašaroja mažiausiai ,tad dažnai užtenka pavalyti atsiradusias traiškanas. Šios formos akis turi tokios veislės kaip koliai, bulterjerai, jorkšyro terjerai.Tuo tarpu apvalių akių „savininkai“ - pekinesai, bokseriai, prancūzų buldogai bei mopsų – dėl akyčių turi žymiai daugiau vargo: jos ašaroja žymiai stipriau. Šiuos ašarojimus būtina sausinti ir valyti – kitu atveju po akimis atsiras rudi takeliai, kurių nevalant gali atsirasti ir žaizdelės. O jas užgydyti yra tikrai nelengva. Itin stropios akių priežiūros reikalauja tokių veislių šunys, kaip šarpėjai, basetai bei senbernarai – jų akytės ašaroja nuolatos.
 
Taip pat prižiūrėti reikia ir augintinio ausis. Reguliariai apžiūrėkite ausytes, patikrinkite ar jos jose neatsirado jokių augliukų bei dėmelių. Ausis valyti patartina kartą per savaitę, tačiau ne dažniau – per dažnas ausų valymas gali sukelti neigiamą augintinio organizmo reakciją. Ausų valymui naudokite specialiai augintiniams skirtą valymo skystį, pvz.: ”Jean Peau” Ear Care.
 
Na o dabar apie dantukus. Pirmieji dantukai – pieniniai – išdygsta jau antrą savaitę po gimimo. Sulaukus maždaug pusės metų amžiaus pieninius dantukus pakeičia nuolatiniai, kurių išdygsta 42. Dantukus nuolatos būtina apžiūrėti, stebėti ar dantenos neparaudusius, nepatinusios – reguliari priežiūra padės išvengti infekcijų. Dažnai klausiama: ar reikia valyti augintinio dantukus? Dažnai kartojama, jog teisingai šeriamo šuns dantys išsivalo patys ir jų valyti nereikia. Tačiau vis dėlto – jei reguliariai nevalysite augintinio dantukų, pastebėsite susidariusį geltonos spalvos apnašą. Taigi, norint išvengti atsirandančių apnašų bei akmenų, rekomenduojama šuns dantis valyti reguliariai, tam naudojant specialiai augintiniams skirtas dantų priežiūros priemones, pvz.: “Dentidog”.
Atgal