Prekių kategorijos: Katėms Šunims 8 699 82222

Katės kailio priežiūra – šukavimas ir maudymas

Patarimai  Katės kailio priežiūra – šukavimas ir maudymas

Nepaslaptis, jog katės ypatingai vertina švarą. Savo kailiuku jos rūpinasi turbūt labiau negu bet kuriais kitais dalykais. Nors skamba neįtikėtinai, tačiau beveik kiekviena katė savo kailiuko prausimui skiria vidutiniškai net 4 valandas per parą. Ir visą šią švaros procedūrą jos atlieka tik grublėto liežuvėlio ir letenėlių pagalba. Taip pat įdomu yra tai, jog katės prausiasi ne vien tam, kad pašalintų nešvarumus, tačiau taip pat ir tam, kad atsikratytų kvapų įsigėrusių į kailiuką. Štai kodėl jos taip nemėgsta, kai ką tik nusiprausus yra paglostomos. Įsivaidzuokite, sėdi ji visa išlaižyta, nusiprausus, graži, o mes štai savo rankomis vėl ją apčiupinėjame ir vėl visą švaros procedūrą katei reikia pradėti iš naujo...

Nors katės yra labai savarankiškos ir mielai visas švaros procedūras atliktų pačios mums nesikišant, visgi yra begalė priemonių, kurių dėka galime apdovanoti katę gražiu kailiuku.

Visą kailio priežiūrą sudaro dvi procedūros – prausimasis ir šukavimas.

Kalbant apie kailio šukavimą, vienas svarbiausių dalykų yra tinkamas šepetys ar šukos. Žmonėms skirtos šukos katei nėra tinkamos, kadangi gali pakenkti augintinio odai.

Prižiūrėti katės kailį, neturint specialių šepečių ir šukų, yra gana sudėtinga. O „žmogiškos“ šukos čia gali ne tik nepadėti, bet ir pakenkti gyvūno odai ir kailiui. Katės kailio priežiūrai yra skirti specialūs šepečiai, kurie ne tik masažuoja odą bet ir pašalina iš kailio purvą bei ragines odos daleles. Geriausia, jog šukos nebūtų pagamintos iš sintetinių medžiagų – šukuojant katę sintetiniu šepečius, kailiukas įsielektrins, o katės to tikrai nemėgsta.

Kaip dažnai reikia šukuoti katę? Šios procedūros dažnumas priklauso nuo katės plauko ilgio. Jei katė trumpaplaukė, ją šukuoti užtenka 2 kartus per savaitę. Jei katė ilgaplaukė, prižiūrėti jos kailiuką yra sudėtingiau – šukavimo procedūrą reikėtų kartotis bent 1 kartą per dieną. Kitu atveju katės kailiukas susivels ir iššukuoti jį bus labai sudėtinga.

Žinoma, ne visos katės noriai leidžiasi šukuojamos, kartais vien pamačiusios šepetį jos neria po lova. Tokiu atveju galima įsigyti šepetį, atrodantį kaip pirštinė.  Katė manys, jog ją paprasčiausiai glostote ranka, o Jūs tuo tarpu atliksite visą šukavimo procedūrą.

Kalbant apie maudynes, reikėtų žinoti, jog nesant būtinybei katės maudyti nereikia.  Sveiką katę užtenka maudyti 2- 3 kartus per metus. Žinoma, tuo atveju jei katės kailiuke užsiveisia parazitų (blusų, erkučių) ar katė grįžta iš lauko išsitepus iki pat ausų, tuomet maudynių jau neišvengsite.

Svarbu yra išrinkti katės kailiui tinkamą šampūną. Žmogui skirti šampūnai katei tikrai netiks, žmogaus ir katės odos šarmingumo – rūgštingumo balansas smarkiai skiriasi, todėl maudydami katę su žmonėms skirtu šampūnu rizikuojate smarkiai sudirginti katės odą bei pakenkti kailiukui. Rinkadmiesi šampūną, atkreipkite dėmesį į jo savybes – vieni šampūnai yra skirti šiurkčiakailiams augintiniams, kiti šampūnai palengvina šukavimą ir pan. Katės maudymui geriausiai tinka 38˚C vanduo. Jei vanduo bus itin karštas ar itin šaltas, tai sukels katei papildomą stresą.

Svarbiausia – nepykite ant savo augintinio, jei visas šias procedūras jis pasitiks ne murkimu, o suleistais nagais. Kuo ramesni būsite šukuodami, maudydami katę, tuo ir pačiai katei šios procedūros sukels mažiau streso.
Atgal