Prekių kategorijos: Katėms Šunims 8 699 82222

Šaltuoju metų laiku - daugiau dėmesio augintinių sveikatai

Patarimai  Šaltuoju metų laiku - daugiau dėmesio augintinių sveikatai
Šaltuoju metų laiku -  daugiau dėmesio augintinių sveikatai
Į mūsų duris vėl pasibeldė šaltasis metų laikas, pūstelėjęs ne tik spalvotų lapų šusnį, bet kartu su savimi atsitempęs ir šaltuką. Kuomet rudenėliui į nugarą jau alsuoja žiema, jau laikas traukti iš spintos šiltas vilnones kojines ir kitaip pasirūpinti savo bei savo keturkojų draugų šiluma ir sveikata. Juk ligos jau tyko už kampo ir laukia į ką galės įsikibti.

Dauguma mano, jog augintinius dažniausiai puola vien parazitinės ligos – erkutės, blusos ir kiti nemalonūs gyviai. Tačiau visgi, agintiniai gali susirigti ir „žmogiškomis“ ligomis, tokiomis kaip kosulys, laringitas, plaučių uždegimas. Šios ligos gali stipriai pakenkti augintinio sveikatai, todėl svarbu jas laiku pastebėti ir atitinkamai gydyti. Dar svarbiau, saugoti augintinį taip, kad šis apskritai nesusirgtų.

Staigiai atšalus orams, viena dažniausiai pasitaikančių ligų yra šunų kosulys. Tai nėra itin pavojinga liga, tačiau jauniems šuniukams bei senyviems šunims, kurių imuninė sistema nėra tokia stipri, ši liga negydoma gali peraugti į rimtą plaučių uždegimą. Taip pat dažna liga yra laringitas. Laringitą ypač traukia trumpaplaukiai šunys, todėl jų šeimininkams šaltuoju metų laiku reikėtų rūpintis ir tinkama augintinio apranga. Pastebėję, jog keturkojis sloguoja ar kosėja – nenumokėte ranka ir nesakykite : „Čia tik sloga. Praeis.“, norint išvengti rimtesnių komplikacijų, net ir slogą reikia gydyti.

Dažnai paprastas peršalimas komplikuojasi vien dėlto, kad nebuvo laiku pastebėtas. Tad kaip suprasti, kad šuo susirgo? Pirmuoju požymiu galėtume laikyti pasikeitųsi gyvūno elgesį. Susirgęs šuo paprastai tampa liūdnas ir mieguistas, dažnai neranda sau vietos. Ligą gali reikšti ir apetito praradimas, didelis mieguistumas ir greitas nuovargis. Dažnai ligą išduoda ir augintinio kailis – šuo pradeda stipriai šertis, kailis tampa šiurkštus. Kitas požymis – karšta šuns nosis. Jei sveiko šuns nosis visuomet šalta ir šlapia, tai sergančio priešingai – karšta, sausa ir neretai sutrūkinėjusi. Dažnai ligos palydovais tampa ir virškinimo sutrikimai (vidurių užkietėjimas, viduriavimas, vėmimas).

Pastebėję šiuos požymius bei kitus Jūsų augintiniui nebūdingus elgsenos pakitimus, būtinai kreipkitės į veterinarą. Atminkite, jog jei pranyko tik vienas ar keletas numanomos ligos simptomų – tai nereiškia, jog augintinis sveiksta. Tokios išvados gali būti apgaulingos, ir nustojus gyvūną gydyti, kol ji dar nėra iki galo pasveikęs, liga gali stipriai komplikuotis.
 
Atgal